Grzejniki

Kwestie związane z dopiero powstającym drugim budynkiem.
krzysialke

Grzejniki

Post autor: krzysialke » poniedziałek 08 lip 2019, 18:12

Cześć,
powoli zaczynam myśleć o wykończaniu mieszkania w powstającym budynku 2. I mam kilka zagwozdek dot. grzejników.

Na jakiej wysokości były zamontowane u Was grzejniki łazienkowe? Czy jego wymiary to 50x150 cm? Zastanawiam się czy zmieściłbym pod nim stelaż wc do zabudowy.

Na jakiej wysokości były zamontowane u Was grzejniki w pokojach i kuchni? Dobrze patrzę na planie, że mają one 50 cm szerokości i aż 90 cm wysokości?

Dowiadywał się ktoś może czy jest możliwa wymiana (na własny koszt, po odbiorze) grzejnika w kuchni na mniejszy? Mam tu na myśli zrobienie wszystkiego "prawilnie" żeby potem się ktoś o coś nie przyczepił.

A może dowiadywaliście się jak wygląda kwestia ew. przenoszenia grzejnika?

Awatar użytkownika
Adam
Numer budynku i klatki: bud 1

Re: Grzejniki

Post autor: Adam » poniedziałek 08 lip 2019, 18:27

wc grzejnik 60x150
nie wiem ile nad ziemią bo przenosiłem, ale na oko ze 120cm

Obrazek

pokoje
mały grzejnik 50x90
duży grzejnik 100x90
~15cm nad ziemią

przenosisz grzejniki na swoją odpowiedzialność, ale z tego co słyszałem raczej trzeba się postarać żeby to spartolić ;)

krzysialke

Post autor: krzysialke » poniedziałek 08 lip 2019, 18:56

Dzięki Adam :)

I nie miałeś problemów z przenoszeniem grzejnika w łazience? Chętnie przeniósłbym go nad wannę tylko w tym miejscu jest ściana wewnętrzna 12 cm.

Awatar użytkownika
Adam

Post autor: Adam » wtorek 09 lip 2019, 00:48

Nie miałem problemów, przeniosłem na ścianę obok.

Awatar użytkownika
pablo
Numer budynku i klatki: bud 2

Post autor: pablo » wtorek 09 lip 2019, 11:36

Moim zdaniem przenoszenie w inne miejsce to większa operacja, bo to zmiana w instalacji wod-kan (kucie ściany, łączenie rurek etc). Chyba tracimy wówczas również gwarancję na całą instalację wod-kan? Jeżeli natomiast chodzi o wymianę na inny model dla majstra to chwila roboty - zakręcić wodę, wykręcić grzejnijk, zdjąć, zrobić otwory pod montaż nowego, przykręcić i gotowe. Adam, dzięki za opis - uwzględnię to w swoim projekcie jeżeli będą podobnie montować...

wmbodzio2

Post autor: wmbodzio2 » wtorek 09 lip 2019, 12:04

Ja w zmianach lokatorskich zmieniłem i miejsce grzejników i ich rodzaj(będę miał grzejnik kanałowy w salonie, grzejniki mini pod parapetowe). Również w łazience mam inne grzejniki w innym miejscu.
Wiąże się to z przeliczeniem przez branżystę CO na nowo mocy jakie muszą mieć grzejniki.

Awatar użytkownika
Adam

Post autor: Adam » środa 10 lip 2019, 17:29

Dziś mi Pani Natalia z Admus (administrator nieruchomości) przez telefon tłumaczyła, że trzeba mieć zgodę wspólnoty aby przenieść grzejnik, bo to jest własność wspólnoty... trochę ostatnio się zastanawiam nad kompetencjami tej firmy do prowadzenia tego typu działalności :roll: :mrgreen: .

in5
Numer budynku i klatki: bud 1, kl 4 (74-99)

Post autor: in5 » środa 10 lip 2019, 23:07

Pytanie czy u nas kaloryfery są częścią wspólną ;-)

Awatar użytkownika
Adam

Post autor: Adam » czwartek 11 lip 2019, 12:23

in5 pisze:
środa 10 lip 2019, 23:07
Pytanie czy u nas kaloryfery są częścią wspólną ;-)
Podobno instalacja jest ;).

Generalnie lekka komedia, jakbyśmy byli ich pierwszym klientem, a nie n-tym z kolei, bo to co słyszałem przez telefon to chyba Pani miała podobne pojęcie do mnie we wszystkich kwestiach, a ja się tym nie zajmuję :). Podobne wrażenie miałem jak rozmawiałem z Panem Arturem, który jest przełożonym Pani Natalii. Ostatnio Pan Artur sugerował mi, że mam coś źle zrobione w mieszkaniu, a kominiarz od razu mówił, że wszystko mam ok i to jest kwestia, że nawiewy nie wystarczają, dlatego jest ciąg wsteczny - to samo wcześniej słyszałem od mojej ekipy, której nie podejrzewam, że coś spartolili.

:arrow: viewtopic.php?f=2&t=359 - wątek z Admus
:arrow: viewtopic.php?f=2&t=338 - wątek z wentylacją

Odpowiedz