Wentylacja / niska wilgotność

Pierwszy budynek osiedla, wybudowany w 2017 roku i mieszczący się pod adresem ul. Instalatorów 5.
Awatar użytkownika
Adam
Numer budynku i klatki: bud 1

Wentylacja / niska wilgotność

Post autor: Adam » czwartek 04 kwie 2019, 14:38

Jaką macie wilgotność powietrza w mieszkaniu? U mnie jest strasznie suche powietrze na poziomie 30% pomimo używania nawilżacza, problemem jest wadliwa wentylacja :roll: .

Obrazek

Wszystkie wzrosty to nawilżacz, a woda schodzi tam strasznie, 5 litrów gdzieś powiedzmy na 3 dni starcza jeśli tylko używa się parę godzin dziennie.

Awatar użytkownika
pablo
Numer budynku i klatki: bud 2

Re: Niska wilgotność

Post autor: pablo » czwartek 04 kwie 2019, 15:08

Jaki to sprzęt, żeby takie fajne pomiary zrobić? :)

Awatar użytkownika
Adam

Post autor: Adam » piątek 05 kwie 2019, 10:22

pablo pisze:
czwartek 04 kwie 2019, 15:08
Jaki to sprzęt, żeby takie fajne pomiary zrobić? :)
:arrow: https://nettigo.pl/products/zestaw-czes ... daten-info

Awatar użytkownika
pablo
Numer budynku i klatki: bud 2

Post autor: pablo » sobota 06 kwie 2019, 13:38

Adam, dzięki - fajny sprzęt, ale chyba jednak wolałbym kupić jakiś "gotowy produkt" w sensie podłączasz do prądu, do kompa i gotowe :) Niemniej bardzo ciekawe rozwiązanie.

Awatar użytkownika
Adam

Post autor: Adam » niedziela 07 kwie 2019, 02:34

To jest gotowy zestaw, nie trzeba samemu lutować :)

Awatar użytkownika
Adam

Post autor: Adam » czwartek 11 kwie 2019, 14:17

Jak u Was z wilgotnością? Wczoraj to miałem jak na dworze czyli 20%... jeśli macie kaszel (lekka astma), zmęczenie oczu przy komputerze, bóle głowy to właśnie z tego powodu na 90%. Ja już miałem tak, że lekarz mi przepisał inhalator, brałem krople do oczu i raz na tydzień coś na ból głowy, a od kiedy siedzę metr od nawilżacza to mi się problemy ze zdrowiem w tym mieszkaniu skończyły. Po prostu wentylacja jako całość jest niesprawna, ja mam takie jaja, że jak włączę okap to on mi pcha do mieszkania powietrze zamiast na zewnątrz (po mojej stronie wszystko jest ok bo sprawdzali to), a kiedy otworzę okno to już pcha na zewnątrz - innymi słowy nawiewy w oknach nie są wystarczające, więc jak śmierdzi Wam przy gotowaniu na cała chałupę to wystarczy lekko uchylić okno i dopiero wtedy zacznie działać wyciąg z okapu.

U mnie jak worek przyczepię na kratkę i włączę okap to jest dość mocny wywiew do środka...

Obrazek

Tego problemu mogą nie mieć mieszkania, które mają kratkę wentylacyjną na ścianie. U mnie są same nawiewy w oknach, takie mini paski.

Wg Pulsaru wszystko jest ok, a jednak pomimo to z dwoma ekipami potwierdziłem, że jest coś źle zrobione i to nie dotyczy połączeń wykonanych w moim mieszkaniu, a projektu lub instalacji poza lokalem.

Awatar użytkownika
Adam

Post autor: Adam » sobota 13 kwie 2019, 14:27

Czekam na projekt budowlany z zaznaczonymi przewodami kominowymi oraz protokół odbioru kominów podpisany przez kominiarza. Mamy wspólne kanały (powinny być niezależne) dlatego słychać sąsiadów, czuć odór ze śmietników w mieszkaniach nad śmietnikami itp.

Awatar użytkownika
Adam

Re: Wentylacja / niska wilgotność

Post autor: Adam » poniedziałek 20 maja 2019, 23:01

No i był kominiarz - powiedział, że wszystko spoko i tak jest ok :) :) :)... generalnie miał to w dupie, byle przebiec zebrać podpisy i do domu.

Wg niego każdy u nas ma ciąg wsteczny jak odpali okap (to po co w regulaminie te prędkości?), więc jeśli odpalacie okap bez otwartego okna to sobie wtłaczacie wszystko równo do pokoju (aneks) przez kratkę wentylacyjną, która powinna zasysać powietrze i zasysa do czasu odpalenia okapu.

Problemem są nawiewy, u mnie nawet jak są na full otwarte to i tak nawet najmniejsza prędkość okapu powoduje ciąg wsteczny. Część mieszkańców ma nawiewy w ścianie - widziałem na mieszkaniu pokazowym, tam może być lepiej.

Awatar użytkownika
Adam

Post autor: Adam » wtorek 09 lip 2019, 13:26

Nasz administrator nieruchomości, firma Admus, od 20 maja odpisuje mi:
Admus pisze:Dzień dobry,
w dalszym ciągu czekam na protokół z przeglądu.

Awatar użytkownika
Adam

Post autor: Adam » czwartek 11 lip 2019, 12:21

Admus (Administrator Nieruchomości) pisze:Dzień dobry,

Protokół otrzymałam dwa tygodnie temu, jednak ze względu na wiedzę o bliskim przegłosowaniu uchwał Wspólnoty, a co za tym idzie konieczną wysyłką zawiadomień o podjętych uchwałach oraz nowych naliczeń dla mieszkańców wstrzymałam się ze względów ekonomicznych z dystrybucją ze względu na brak środków pieniężnych na koncie Wspólnoty. Wezwań do usunięcia nieprawidłowości będzie ok. 30 szt.

Wysłanie wszystkich dokumentów razem, pozwoli Wspólnocie uniknąć wysyłania listów poleconych co tydzień.

Dokumenty będą wysyłane w przyszłym tygodniu, po przygotowaniu nowych naliczeń.
Swoją drogą to nie wiem co ma piernik do wiatraka, bo ja żadnego wezwania nie dostanę ponieważ nie mam żadnych dodatków jak wentylatory przy wyciągach itp.

Odpowiedz