Klimatyzacja

Wszystkie kwestie związane z remontami, wykańczaniem mieszkań itp.
Awatar użytkownika
pablo
Numer budynku i klatki: bud 2

Re: Klimatyzacja

Post autor: pablo » wtorek 09 lip 2019, 13:51

Zrobić pewnie by zrobili (większy koszt), problemem była by sama waga tego - pleksa + okucie w takim rozmiarze będą pewnie sporo ważyć.
To rozwiązanie dobre na małe okienko, ale zawsze jakiś pomysł...

wmbodzio2

Post autor: wmbodzio2 » wtorek 09 lip 2019, 15:12

Adam,

Ale czy to oznacza, że nikt w pierwszym etapie nie ma klimatyzacji ?

Jesli ma to dostał na to zgodę czy zrobił samodzielnie ?

A co jakbyś założył klimę bez zgody ? Chyba nie mogą Cię zmusić abyś ją zdemontował ?

afro
Numer budynku i klatki: bud 1, kl 4 (74-99)

Post autor: afro » wtorek 09 lip 2019, 16:59

Montujcie nie pytajcie

krzysialke

Post autor: krzysialke » wtorek 09 lip 2019, 21:02

https://www.mirox.pl/aktualnosci/okno-z ... ym-w-szkle coś takiego znalazłem, ale dużo nie ma tego w googlach, więc nie wiem na ile jest to dobre rozwiązanie.

Awatar użytkownika
Adam
Numer budynku i klatki: bud 1

Post autor: Adam » środa 10 lip 2019, 16:26

wmbodzio2 pisze:
wtorek 09 lip 2019, 15:12
Adam,

Ale czy to oznacza, że nikt w pierwszym etapie nie ma klimatyzacji ?

Jesli ma to dostał na to zgodę czy zrobił samodzielnie ?

A co jakbyś założył klimę bez zgody ? Chyba nie mogą Cię zmusić abyś ją zdemontował ?
Musisz pytać administratora Admus lub Zarząd Wspólnoty, ja nim nie jestem ;).
krzysialke pisze:
wtorek 09 lip 2019, 21:02
https://www.mirox.pl/aktualnosci/okno-z ... ym-w-szkle coś takiego znalazłem, ale dużo nie ma tego w googlach, więc nie wiem na ile jest to dobre rozwiązanie.
Ale to jak, swoje okno wstawisz ;)?

Awatar użytkownika
Adam

Post autor: Adam » środa 10 lip 2019, 16:47

Admus pisze:Dzień dobry,

Inni mieszkańcy otrzymali zgody od poprzedniego Zarządcy. W związku z tym w przypadku pojawienia się usterek związanych z wykonaniem przeróbek w elewacji/murze odpowiedzialność za ew. szkody poniesie poprzedni Zarządca Wspólnoty.

Prawdopodobnie są również mieszkańcy, którzy wykonali montaż klimatyzatorów bez jakiejkolwiek zgody. W takim przypadku sami będą ponosić odpowiedzialność za ew. szkody.

Do końca czasu rękojmi Zarząd bez zgody gwaranta nie wyda zgody na montaż klimatyzacji.

Brak wytycznych od dewelopera wskazują na chęć zminimalizowania ewentualnych problemów w funkcjonowaniu budynku.
Powiedzcie mi, czy to ze mną jest coś nie tak, czy nie da się dogadać? Bo nie wiem już chwilami... skoro deweloper nie udzieli gwarancji własnej przeróbki lokatorów, co jest więcej jak oczywiste, to jakie to ma znaczenie kwestia gwarancji tutaj.

Nie rozumiem w ogóle podejścia Admus, zgoda ma być żeby było odhaczone, że nie samowola i tyle, oraz żeby ktoś czegoś mega dziwnego nie zrobił typu montaż jednostki na elewacji poza wnęką loggi itp.

Awatar użytkownika
Adam

Post autor: Adam » środa 10 lip 2019, 17:01

Rozmawiałem telefonicznie z Panią Natalią z Admus. Administrator Admus / Zarząd Wspólnoty NIE WYDADZĄ ZGODY NA MONTAŻ KLIMATYZACJI. Więc generalnie pozostaje droga sądowa, na którą wejdę ponieważ nie mam wyboru, a zapłacimy za to wszyscy bo Wspólnota :lol:... We wszystkich wspólnotach są udzielane zgody, chodzi tylko o to żeby ktoś nie robił jakiś dziwnych montaży j/w (typu na zewnętrznej elewacji, a nie na balkonie) itp. Deweloper tak czy inaczej takiej odpowiedzialności nie weźmie więc czekanie do końca okresu gwarancji nie ma sensu, jak również architekt nie wyda zgody bo to nie jest w ich interesie - jest to całkowicie oczywiste, że montując sobie klimę trzeba brać odpowiedzialność tak samo jak robiąc inne rzeczy w lokalu itd. Pani Natalia argumentowała, że udzielając zgody braliby za to odpowiedzialność, co jest delikatnie pisząc dziwne dla mnie... bo to nie ma nic wspólnego z odpowiedzialnością, ale faktem, że jak sobie to zamontuje w ten sposób, to nikt mi tego nie będzie kazał demontować i tylko o to chodzi w udzielaniu zgody.

Awatar użytkownika
Adam

Post autor: Adam » środa 10 lip 2019, 17:15

Rozmawiałem właśnie z osobą, która się na tym zna i podobno nie można nic zawieszać bo zmienia się bryłę budynku, ale przewiercić pomiędzy pokojem, a balkonem/loggią i postawić (nie zawiesić na ścianie) na balkonie już można :).

Dziwi mnie, że Pani administrator z Admus tego nie wie. Wychodzi na to, że Admus nie pozwala nikomu montować klimy i w ogóle najlepiej żeby nic nie robić. Nie wiem jak oni obsługują inne wspólnoty w takim razie, skoro nie mają tego ogarniętego i w sumie nie wiedzą jak do tego podejść, smutne trochę. :arrow: viewtopic.php?f=2&p=4461#p4449

wmbodzio2

Post autor: wmbodzio2 » środa 10 lip 2019, 20:31

Słuchajcie a ma ktoś w pierwszym etapie klimatyzator powieszony na scianie (np pod sufitem w loggi) ?

Awatar użytkownika
Adam

Post autor: Adam » środa 10 lip 2019, 21:49

Tak, ktoś ma bo widać to ;)

Odpowiedz