Klimatyzacja

Wszystkie kwestie związane z remontami, wykańczaniem mieszkań itp.
Awatar użytkownika
pablo
Numer budynku i klatki: bud 2

Re: Klimatyzacja

Post autor: pablo » czwartek 21 mar 2019, 18:47

Jeżeli chodzi o uwzględnienie wyprowadzenia otworów na klimę przy zmianach lokatorskich - wg. dewelopera nie ma takiej opcji - podobno były już takie zapytania i zostały odrzucone przez projektanta.

Awatar użytkownika
Adam
Numer budynku i klatki: bud 1

Post autor: Adam » czwartek 21 mar 2019, 21:54

Admus, Administracja pisze:Aby wykonać przewiert przez elewację musi mieć Pan zgodę dewelopera na wykonanie. Budynek jest w okresie rękojmi i wszelkie ingerencje bez zgody dewelopera mogą wiązać się z utratą gwarancji.
W ogóle chore z lekka aby przez 5 lat nie móc zainstalować klimatyzacji :roll:

Awatar użytkownika
pablo

Post autor: pablo » piątek 22 mar 2019, 13:55

Swojego czasu rozmawiałem z jednym deweloperem stosunkowo małego bloku na ten temat to mi powiedzieli, że nie ma problemu - zrobią dziury na klimę na balkonie, wyprowadzą elektrykę i że w ogóle żadna filozofia (oczywiście pytanie jakby to wyszło w praktyce?;)). W przypadku AC jest dużo mieszkań, do wszystkiego potrzebne akceptacje zmian etc. Moim zdaniem powinni w standardzie zrobić wszystkim wyjście na klimę - wówczas nie było by w ogóle tematu, przepychanek administracyjnych, projektowych etc.

Jacek
Numer budynku i klatki: bud 1, kl 5 (100-128)

Post autor: Jacek » środa 05 cze 2019, 22:08

Jako, że wrócił okres upałów, postanowiłem jeszcze raz zebrać informacje o klimatyzacji. Mieszkam na ostatnim piętrze, bardzo nasłonecznionym i przy 25+ stopniach nie da się wytrzymać. Aktualnie chłodzę się nawilżaczem powietrza, do którego wrzucam kostki lodu, ale to starcza na chwile :(

Napisałem więc do pana Mariusza Cymerysa z Longbridge i otrzymałem następującą wiadomość:
"Informuję, że Inwestor nie wydawał żadnych oficjalnych instrukcji dotyczących montażu jednostek klimatyzacji na inwestycji przy ul. Instalatorów 5 w Warszawie.
Wszystkie niezbędne informację dotyczące użytkowania lokalu mieszkalnego i utrzymania gwarancji na elementy wewnątrz lokalu i poza nim są zawarte w przekazanej Państwu tzw. "Instrukcji użytkowania lokalu mieszkalnego".

Każdy montaż klimatyzacji jest tylko i wyłączenie montowany na koszt i ryzyko Nabywcy danego lokalu. Za konsekwencje takiego montażu w przyszłości odpowiedzialny jest Właściciel."

Wczytalem się w Instrukcję użytkowania lokalu mieszkalnego. Rozumiem, że przewiercenie ściany wiąże się z utratą gwarancji dla mojego lokalu, tak? Wiecie gdzie znajdę opis warunków owej gwarancji? Do Instrukcji dołączone są tylko gwarancja na drzwi i gwarancja na okna.

Kiedyś dostałem informację od pani Marioli Barańskiej, że przewierty można robić: "Przewiert przez ścianę, 40cm nad płytą, żeby był niewidoczny i nie uszkodził papy izolacyjnej na ścianie, trzeba dobrze uszczelnić i zabezpieczyć"
To nie zgadza się uwagami na stronie 10 i 11 Instrukcji. Można zrobić przewiert przez warstwę izolacyjną nie uszkadzając papy izolacyjnej? :D

Logicznie patrząc, taki przewiert, dobrze zabezpieczony i wykonany nie powinien stanowić problemu.

Awatar użytkownika
Adam

Post autor: Adam » czwartek 06 cze 2019, 02:48

Ewentualnie przenośny zestaw:
TROTEC PAC 3550 PRO
TROTEC AIRLOCK 1000

Awatar użytkownika
pablo

Post autor: pablo » czwartek 06 cze 2019, 16:10

A Ty masz Adam ten model? 62 db to chyba cicho nie jest? Moje osobiste doświadczenia w tym temacie są takie, że split jest praktycznie niesłyszalny, a te wewnętrzne zagłuszają telewizję… 40 cm nad płytą, czyli 40 cm licząc od podłogi w górę?

Jacek
Numer budynku i klatki: bud 1, kl 5 (100-128)

Post autor: Jacek » piątek 07 cze 2019, 08:08

Wychodzi na to, że dokładnie 40 cm nad płytkami. Wydaje mi się, że chodzi o 30-40cm. Do 30 cm jest izolacja przeciwwodna. Napisałem jeszcze o numer do architekta, bądź kogoś z głównego wykonawcy z kim można by skonsultować montaż klimatyzatora zewnętrznego.

Wiecie gdzie można znaleźć warunki gwarancji na elewacje? Co ta gwarancja pokrywa?

Zastanawiam się też, czy firmy montujące klimatyzatory dają gwarancję na swoją pracę? Wiem, że sam klimatyzator ma swoją gwarancję, ale ciekaw jestem, czy przewiert i zabezpieczenie go (izolacja przeciwwodna i termoizolacja) może być objęte gwarancją?

Nygus86
Numer budynku i klatki: bud 1, kl 4 (74-99)

Post autor: Nygus86 » piątek 07 cze 2019, 16:18

Jacek pisze:
piątek 07 cze 2019, 08:08
Zastanawiam się też, czy firmy montujące klimatyzatory dają gwarancję na swoją pracę? Wiem, że sam klimatyzator ma swoją gwarancję, ale ciekaw jestem, czy przewiert i zabezpieczenie go (izolacja przeciwwodna i termoizolacja) może być objęte gwarancją?
Na swoją pracę dają, ale czy ci dadzą gwarancję że przewiert jest zgodny z jakimiś wytycznymi, których sam nawet nie masz na piśmie to szczerze wątpię. Jeżeli zechcesz żeby ci przewiercili na 40 cm to ci przewierca i tyle. Nie będą sprawdzać czy nie naruszyli jakichś izolacji.

Awatar użytkownika
Adam

Post autor: Adam » wtorek 11 cze 2019, 14:31

pablo pisze:
czwartek 06 cze 2019, 16:10
A Ty masz Adam ten model? 62 db to chyba cicho nie jest? Moje osobiste doświadczenia w tym temacie są takie, że split jest praktycznie niesłyszalny, a te wewnętrzne zagłuszają telewizję… 40 cm nad płytą, czyli 40 cm licząc od podłogi w górę?
Tak i on jest stosunkowo cichy (< 55 dB [A]), a przykładowo dziś na dworze 33st, ja w pokoju gdzie klima chodzi mam 26st (otwarte okno), a w salonie 25st (drugie pomieszczenie, z założenia bardzo ciężko wyjść z chłodzeniem poza pomieszczenie gdzie działa klima), w obu wilgotność na poziomie 50%.

Jak założę słuchawki z noise-canceling (Sony, Bose) i cicho muzyką to nic nie słyszę siedząc metr od tego jak jedzie na full ;).

Kamyki
Numer budynku i klatki: bud 1, kl 2 (31-48)

Post autor: Kamyki » wtorek 11 cze 2019, 16:08

Adam pisze:
wtorek 11 cze 2019, 14:31
pablo pisze:
czwartek 06 cze 2019, 16:10
Tak i on jest stosunkowo cichy (< 55 dB [A]), a przykładowo dziś na dworze 33st, ja w pokoju gdzie klima chodzi mam 26st (otwarte okno), a w salonie 25st (drugie pomieszczenie, z założenia bardzo ciężko wyjść z chłodzeniem poza pomieszczenie gdzie działa klima), w obu wilgotność na poziomie 50%.

Jak założę słuchawki z noise-canceling (Sony, Bose) i cicho muzyką to nic nie słyszę siedząc metr od tego jak jedzie na full ;).
26C to nie jest porywający wynik jak na tak mocną (3.5kW) jednostkę...
Może ta szmatka airlock jest po prostu dziadowska i lepiej sprawdziłaby się plexa?

Odpowiedz